Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Cilt Bakımı Her kişinin farklı cilt tipi ve farklı ccilt sorunları vadır.Medikal cilt bakımında ; öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine gör e bakım yada tedavi belirlenir.Cilt bakımında bu farklı durumlar için profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildin ihitiyacına göre kişiye özel bakım yapılmaktadır . Cilt analizi takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir.Uygun bir  temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de  ölü tabakalar uzaklaştırılır , daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonraki  aşamada  yüksek frekans  cihazı  ile dezenfeksiyon yapılır  ve  cilt hassasiyeti  giderilir . Tonik uygulanmasından  sonra yüz  masajı yapılarak  kişi  rahatlatılır. Cilfin gereksinimine  göre  yüze  değişik  serumlar  ve  maskaler  de uygulanabilir. Bakım sonunda  tonikleme  ve  nemlendirme  işlemi  yapılarak  medikal  cilt  bakımı  1 – 1,5  saat süren bir  işlemdir. Dıs etkenlere  ve  yılların  oluşturacağı  yıpranmaya  karşı  korumak  için  ayda  bir  yapılmalıdır .

 

Cilt bakımının amacı güzel görünmek değil; hem ruh hemde beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin  ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında katkı sağlar. Güzel sağlıklı görünen bir ciltgüzelliğin en önemli parçasıdır. Ayrıca cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.
Cilt bakımı neden merkezlerde yapılmalıdır?
Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek ve doğru uygulumalayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullarında ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyiz.. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ancak destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan özel cihazlar ve uzmanlar yardımıyla sağlayabiliriz. Bu hizmetleri kırklareli cilt bakım ve lazer epilasyon merkezinde vermekteyiz.
Kaç tip cilt vardır?
5 tip cilt vardır.;
1- Normal cilt; Bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüzsüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Özel bakımlara ihtiyaçları yoktur.
2- Karma cilt; Bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.
3- Kuru cilt; Bu cilt ince, mat pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
4- Yağlı cilt; Bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.
5- Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmesi de yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Kırklareli cilt bakım merkezi ne gelerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?
Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı haftalık veya günlük bakımlarla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı profesyonel ve uzmanlar tarafından yapılan  cilt bakımı ile devam eder. Merkezimizde yapılan bakımda  bakımda amaçlanan cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin tazeliğini ve sağlığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile biryere kadar yapılabilmektedir. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım konusunda kırklareli cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir bakıma ihtiyacımız vardır.