Saç Simülasyon

Saç Simulasyonu Nedir ?

Saç Mikropigmentasyonu, Saç Gölgelendirme, Saç dövmesi de denilen Saç simülasyonu yöntemi cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir.

Saçlarda seyrelme veya saçların tamamen kaybı hem bayanların hem de beylerin orta sorunu olup kişinin kendine olan güvenini ve mutluluğunu olumsuz yönde etkileyen çok yaygın bir sorundur.
Bu sıkıntıyı yaşayan bir çok kişi saç ekimini düşünmekte fakat donör bölgede yetersiz folikül sayısı olması nedeniyle saç ekimi yaptıramamakta , veya yaptırsalar dahi çok başarılı sonuçlar alamamaktadır. İşte tam bu noktada saç simülasyon işlemi devreye girmekte ve yaklaşık 1 saatlik süre sonunda bu sorunu tamamen çözmektedir.
Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç pigmentasyonunda 1 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkündür.
Saç Simülasyonu da denilen saç mikropigmentasyon tekniği özel simülasyon boyaları ile kafa bölgesinde epidermal seviyede gerçekleştirilen doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir kalıcı makyaj işlemidir.
Hiç saçı olmayan ya da kafasında lokal saç kalmış kişilerin devamlı olarak çok kısa saç kullanmaları şartıyla kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Ancak saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek şeklinde uygulama da yapılabilmektedir. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir.

 SAÇ SİMÜLASYONU KİMLERE YAPILABİLİR ?

– Kısmi veya tamamen saç kaybı problemi yaşayan tüm bay ve bayanlarda,

– Alopesi hastalarında,

– Eski saç ektirme yöntemi olan FUT tekniğinden sonra kafa derisinde gözüken boşluklarda,

– Skar doku üzerinde,

– Kemoterapi tedavisi sonucunda saçlarını kısmen veya tamamen kaybetmiş kişilerde,

– Saç ekimi uygulaması sonrası, alınan saç kökü bölgesinin seyrekleştiği alanlarda

– Saç ekimi uygulaması sonrasında folikül yetersizliği nedeni ile ekim alanının seyrek göründüğü durumlarda saç simülasyonu mükemmel bir çözüm alternatifidir.

UYGULAMA NASIL YAPILMALIDIR? UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Madam Bella Güzellik Merkezimizde Saç simülasyon işlemi NPM – BECAS MEDİKAL firması tarafından patentli olan roller uçlar ile yapılmalıdır.
Saç simülasyonun süresi uygulama alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.Ortalama 30 dk. ile 3 saat arasında değişmektedir.
İşlem sonrası hasta günlük hayatına dönebilmektedir. Aynı gün ılık duş ile saç yıkanabilmektedir. Sonucu için saç ekiminde olduğu gibi uzun bir zaman beklemenize gerektirmeden hemen sonuç alınmaktadır.
Ayrıca eski dikişli yöntemle alınan saç ekimlerinde dikiş izinin olduğu alanın saç efekti ile kapatılmasında oldukça başarılıdır.

Saç Mikropigmentasyonu nasıl Yapılır ?

Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon uygulanması ile yapılır.
Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat ekim sonrasında saç ekim yöntemleri ile birlikte kullanılabilmektedir.
Özellikle saç kıran gibi bölgesel saç dökülmesinin kamuflajında oldukça etkili sonuçları mevcuttur.
Saç simülasyonu ayrıca saç ekim sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından rahatsız olan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

 UYGULAMANIN KALICILIK SÜRESİ NE KADARDIR ?

Saç Simulasyonu Kalıcı mıdır ?

Patentli roller sistem ve özel saç simülasyon boyaları ile uygulandığında 3- 5 yıl arası kalıcılık süresi bulunmaktadır. Eğer ki bu işlem orijinal saç simülasyon boyaları yerine dövme boyaları veya diğer kalıcı makyaj boyaları ile uygulanırsa zaman içerisinde renkte değişme (mavileşme veya kızıllaşma) riski bulunmaktadır.
Saç simülasyon boyarında özellikle ömür boyu kalıcılık olmaması hedeflenmiştir. Çünkü ilerleyen zamanla birlikte kişilerin saçlarının da beyazlayacağı göz önüne alındığında 3-5 yıl sonra işlem o gün ki saç tonuyla birebir aynı olacak şekilde yenilenmelidir.

 HER SAÇ RENGİNDE UYGULAMA YAPILABİLİR Mİ?

NPM firmasının geliştirdiği özel saç simülasyon boyaları farklı 9 tondan oluşmaktadır. Kişinin kendi saç kök rengine en yakın renk bu boyaların karışımı ile uzman tarafından kolaca elde edilebilir.