Long Time Liner

Long Time Liner

Long Time Liner Kalıcı makyaj ilk olarak Almanya’da keşfedilmiş ve uygulanmaya koyulmuştur. Daha sonra zamanla beğenilerek Kanada, Fransa, İspanya ve İsviçre’de de yaygınlaşmıştır. Çok tutulan bu yöntem Türkiye’ye de gelmiştir. İlk olarak akıllardaki soru olan ”Long Time Liner” nedir? Peki, bizim alışık olduğumuz kalıcı makyaj ile ayrıldıkları nokta nedir?

Long Time Liner’i kalıcı makyajdan ayıran nokta şudur ki hücreler yenilendikçe zamanla ortalama iki sene içerisinde kaybolmasıdır. Makyajınızdan sıkıldığınız zaman veya makyajınızı değiştirmek istediğiniz zaman size bu açıdan çok yardımcı olmaktadır. Yani 2 yıl kalıcı makyaj da diyebiliriz. Üstelik kendisinin 2 yıl olan silinme süresini beklemeden de değişiklik yapmak istediğiniz zaman lazer ile sildirebilirsiniz.

Bu yönteminde bunu size uygulayacak olan uzmanınız büyük önem taşır. İki yıl az zaman değildir ve nasıl göründüğünüz veya mimikleriniz bile bir makyaj ile değişebilirken hem size uygun hem de modaya uygun olan makyajda karar kılmak ancak bir uzmanın işi olabilir. Kendinizi, ellerine teslim edebileceğiniz uzmanınızı seçerken daha önce yaptığı makyajlara bakabilirsiniz. Veya da çalışırken, yöntemleri uygulanırken ki hallerinin fotoğraflarına bakabilirsiniz. Hatta o uzmana kendini teslim etmiş olan insanların uzman hakkındaki yorumlarını da okuyabilir, bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Long Time Liner uygulaması için uygulanan 3 bölge vardır. Bunları detaylı inceleyebiliriz.

1-) Kaşlar: Kaşlar insanın surat ifadesini bile değiştirebilir. Seyrek ve ince kaşlar günümüzde pek tercih edilmez. Bu yüzden de birçok kadın kaşlarını kaş kalemleriyle doldururlar. Ama bu uygulama  ile her gün kaş doldurmaya hiç gerek kalmadan dolgun ve istediğiniz şekilde görünen kaşlara iki yıl boyunca sahip olabilirsiniz.

2-) Gözler: Gözlere yapılan makyaj biraz daha farklı ve yoğundur. Ve markaya bağlı olarak kalıcılığı hemen hemen 1 gündür. Peki ya 2 sene boyunca istediğiniz makyajın hiç dağılmadan, bozulmadan gözünüzde kalmasını istemez misiniz? Her kadın ister tabii ki. Long time liner uygulamasıyla kirpik diplerinin alt ve üst kısmına çizgiler çekilerek dilediğiniz makyajın kalıcılığı sağlanıyor. Bu çizgilerin şekli ve kalınlığı sizin yüz tipinize ve isteklerinize bağlı olarak değiştirilebiliyor. Long time liner uygulaması ile gece yatarken bile makyajınızın kalıcılığı sağlanıyor.

3-) Dudaklar: Long time liner uygulaması size istediğiniz dudak şekline sahip olma imkânını veriyor. Dudaklarınızın rengini, kalınlığını belirleyebilirsiniz. Dilerseniz dudaklarınıza çerçeve çizdirip daha dolgun görünmesini de sağlayabilirsiniz.