Lip Lener

Liplener

Liplener Kalıcı Dudak Makyajı (Dudak kontürü) uygulaması ile hiçbir cerrahi operasyon veya dolgu olmadan, küçük ve ince dudaklar daha büyük ve dolgun yapılabilir. Büyük ve dolgun dudaklar ise daha küçük ve ince gösterilebilir. Renksiz ve solgun dudaklar renkelendirilerek daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Dudakta renk boşlukları ve yara izi varsa kamufle ederek dudakların normal görüntüsüne gelmesine yardımcı olur. Kalıcı Dudak Makyajı, dudak kalemi, ruj ya da dudak parlatıcısının günlük kullanımından doğan zaman kaybını azaltır.

*Kalıcı Makyaj artık bizim ülkemizinde her bölgesinde yapılmaktadır, ancak istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamak için lütfen uygulamalarınızı eğitimli uzman kişilere yaptırınız*

Kalıcı dudak makyajı, mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına iletilme işlemidir. Dövme uygulamasından çok farklı olan bu işlemde renk, cilt hafifçe kaldırılarak uygulandığından, ağrı hissi çok daha azdır. Kişi, uygulamadan hemen sonra normal yaşamına devam edebilir. Hiçbir yan etkisi olmayan kalıcı dudak makyajında renkler doğal ve su bazlı olduğu için, kişi kendisini doğru bir uygulamadan sonra çok rahat hisseder.

İyileşme süreci, kalıcı makyajın hemen ardından başlar. Uygulama alanında kuruma, şişme ve sertleşme hissi vardır; ayrıca alan daha koyu renkte görünür. Bu durum bir hafta sonra dengelenmiş olacaktır; fakat renk, tam anlamıyla 3-6 haftadan sonra ortaya çıkar. Çünkü cildin tamamen yenilenmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır.

Kalıcı makyajın bu işte uzman olan kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Kalıcı makyaj, kişinin yüz şekline, tarzına uygun renk ve şekilleri seçilerek yapılmalıdır.

Kullanılan malzemeler kesinlikle makyaj anında, görünür şekilde paketlerinden çıkarılmalı, doğal olarak tek kullanımlık ve steril olmalıdır. Uzman her uygulamada tek kullanımlık eldivenler giymelidir. Ayrıca, uygulama yapılan odanın da temiz ve steril olması gerekir. Bu önemli şartlar yerine getirildiğinde kalıcı makyaj güvenle yaptırılabilir.

Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır?

Liplener  “Kalıcı dudak makyajı yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey yaptıracağız yerin hijyeni ve kullanılan boyalar. Asla dövme boyasıyla yapan yerleri tercih etmeyin. Kalıcı makyajda kullanılan boyalar farklıdır ve kalitesi kesinlikle önemlidir. Bir diğer önemli seyse sonradan pişman olmamak için mutlaka daha önce yapılmış olan dudak makyajını görün yada daha önce yaptırıp memnun kalmış olan tanıdıklarınızın tavsiyesi ile karar verin”

Öncelikle cilt temizleme losyonuyla temizlenmelidir. Ardından dezenfektan ile o bölge tekrardan dezenfekte edilir. Dudak şekli belirlenmeden evvel o bölge uyuşturulur. Uyuşturulduktan sonra dudak stili çizilir, ardından kişiye nasıl bir dudak yapılacağı gösterilir. Çünkü uygulama sonrası sonuç bu şekilde çıkacaktır. Aynı şekilde üzerinden geçilmelidir. Bunun için yapacak uzman çok önemlidir. Cihaz çalıştırılarak nemli bir pamuk üzerinde denenir. Ardından kullanılacak pigment boya iyice çalkalanır. Ten, göz ve saç rengine uygun olarak boya belirlenir. Hazırladıktan sonra mikro steril olan iğne ucu makineye geçirilir. Herkese uygun tek kullanımlık iğne olması çok önemlidir. Cihaz çalışır durumdayken iğne boya kabında yaklaşık 5 saniye kadar tutulur. Boya alınır, bir pamuk üzerinde denendikten sonra kalıcı makyaja başlanabilir.

Liplener  Eksik belirsiz veya çatlak dudak çizgisini doğal dudak rengiyle vurgulamak, kaza veya hastalık sonucu (yarık dudak gibi) şeklini kaybetmiş dudaklara şekil vererek daha doğal görünmelerini sağlamak mümkün olabilir.

Ayrıca dudak kontürü, koyulaştırmak, parlaklık vermek, dış çerçeveyi kalınlaştırıp makyaj hileleri ile dudağa dolgun görünüm vermek, çok dolgun dudaklara daha küçük görüntüsü vermek, dudak içi renklendirilmesi ile doğal ruj görüntüsü vermek, şekli belirgin dolgun dudaklara sahip olmak için tercih edilebilir.

DUDAK KONTÜRÜ UYGULAMADAN ÖNCE

Dudak kontürü yaptırmadan önce uygulatıcının herpes (uçuk) öyküsü var ise (doktora danışarak) uygulama gününden 4 gün önce uçuk önleyici ilaç almasında fayda vardır.