Öncelikle , bütün makyajınız temizlenmiş ve  makyaj kalıntısının olmaması önemlidir. Uygulama süresince gözler kapalı olmalı ve lens varsa çıkarılmalıdır. İpek kirpik uygulaması, göz yapısına uygun kirpiklerin üst göz kapağındaki  gerçek kirpiklere özel medikal yapıştırıcısı kullanılarak tek tek yapıştırılması işlemidir. Uygulama öncesi de kirpik kıvırıcı aparatlar kullanılmamalıdır. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Farklı boylardaki kirpiklerle çalışılması doğal bir görünüm yaratır .Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası rahatsızlık hissi olmaz. Özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından  hipo-allerjiktir, göze yan etkisi yoktur ve hassas göz çevresine uygundur.

Uygulama yaklaşık 1.5-2 saat sürer.Uygulama sonrası 24 saat su değdirilmemelidir.

 İpek Kirpik Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?
 Uygulama doğru yapıldığında ve 3 haftalık düzenli bakımları yapıldığında doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 3 ay kullanılabilmektedir.Uygulama sonrası 24 saat su değdirilmemelidir. Daha uzun ömürlü kullanım için rimel sürülmemeli , yağ bazlı makyaj temizleyiciler kullanılmamalı ,çok sıcak duş alınmamalıdır.
İpek Kirpikler Nasıl Çıkarılır?
 İpek kirpiklerinizi çıkarmak istediğinizde , doğru yerde ve uzman kişi tarafından özel çıkarıcı losyonla  tek tek çıkartılmalıdır.Hiç bir zararı yoktur.