Zayıflama Masajı

Zayıflama Masajı

Kilolu kişiler için zayıflayıp ideal kiloya kavuşmak son derece önemlidir. Yapılan diyetlerin yanı sıra uygulanan yöntemlerden biride zayıflama masajıdır. Düzenli olarak uygulanan masaj sayesinde kısa bir sürede istediğiniz kilolara kavuşabilirsiniz. İdeal vücut şekillendirme masajı sayesinde karın, bacak, kalça ve baldır bölgesinde bulunan selülitlerin yoğun olduğu bölgelerdeki yağların çözülerek parçalanmasını sağlar. Aynı zamanda sympathetic sinir sisteminin yeteneğini ve kilolu insanların oksijen tüketimini artırır. Bölgesel uygulamalarda devamlı uygulandığında kısa sürede kilo kaybetmek mümkündür. Bu yöntem geleneksel olarak uygulanan en hızlı kilo kaybetme yöntemlerindendir. Uygun bir beslenme düzenine dikkat edildiği taktirde acısız ve zahmetsiz olan bu yöntem kilolu hanımların tereddüt etmeden seçtikleri ve tercih ettikleri bir yöntemdir. Sizlerle paylaşacağımız makalemizin alt başlıklarında masaj yaparak zayıflamagöbek masajı zayıflatır mı, selülit masajı ve zayıflama masajı nasıl yapılır isimli yazıları okuyabilirsiniz.

Masaj Nedir?

Masaj, deri altı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yollarıyla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokulara daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemlerinden biridir. Masaj hemen hemen herkes tarafından bu güne kadar uygulanan en eski tedavi yöntemlerindendir.

 Zayıflama Masajı Nasıl Yapılır?

Bulunduğu Yer: Dudağın hemen iki kenarındadır. Göz bebeğinden başlayarak alt tarafa çekilen çizgiyle, dudaktan iki kenara çekilen çizginin hemen kesiştiği yerdir ve dudak kenarına yaklaşık 2 mm’dir.

 Faydaları: Bu uyarı sindirim sistemini dengelemek için son derece etkili bir yöntemdir. Fazla ve hızla yemek yeme alışkanlığı olan insanların kilo kontrolü için, iştahsız kişilerin ise iştahının açılması için son derece etkilidir.

Ne tür şikayet ya da hastalıkta kullanılır? Zayıflamak isteyip zayıflayamayan kişilerde ve kilo almak isteyen kişilerde son derece olumlu etkileri mevcuttur. Dudak kenarında oluşacak çizgilerin geciktirilmesinde de son derece yararlıdır.

Uygulama şekli: Yemekten hemen yarım saat önce ya da açken önce bir bardak oda sıcaklığında ılık su içilir. Sonra, dirsekler masa üzerine konarak sabitlenir. İki baş parmak çene altında birleştirilir. Sonra iki yüzük parmağıyla 12 ila 18 kez aşağıdan yukarı itme hareketiyle bastırıp bırakılır, dudaklar hafifçe açık olmalıdır. Bu masaj uygulanırken son derece yavaş yapılmalıdır.