Kalıcı Kaş

Kalıcı Kaş Uygulamaları

İncecik yay gibi alınmış kaşlar yerini uzun zaman önce kalın kaşlara bıraktı. Kimi kalemle günlük dolgunlaştırırken, kimi de teknolojiden yararlandı ve kaş kontürü yaptırdı.

Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır? 
Gelişen teknoloji her geçen gün kadınların lehine işlemeye devam ediyor. İncecik yay gibi alınmış kaşlar yerini uzun zaman önce kalın kaşlara bıraktı. Kimi kalemle günlük dolgunlaştırırken, kimi de teknolojiden yararlandı ve kaş kontürü yaptırdı.

Kontür nasıl uygulanır?
Uygulama işlemi ne kadar sürer? Kontür cilt üzerinde önceden bir planlama yapılarak yumuşakça kusursuz hatlar çizilerek cildin ilk katına uygulanır. Yaklaşık 1-2 saat. İlk uygulama genellikle daha uzun sürer, çünkü ilk uygulama esnasında kontür uzmanları makyaj kalemi kullanarak ön tasarımı ve ön çizimi yaparlar.
Kontürün riskleri var mı? En büyük risk bu işlemin eğitim almamış kişiler tarafından uygulanmasıdır. Eğitimsiz bir kişi tarafından başka bir kişiye uygulanan iğne ile yapılan işlem, enfeksiyon bulaşmasına neden olabilir. Boya maddeleri tıbbi olarak uygun maddeler değildir ve de deriyi tahriş edebilirler. Ayrıca yanlış yapılan bir uygulamanın geri dönüşü de zordur. Kaşta bir hata yapıldığında bu hatanın lazer ile düzeltilmesi durumunda bu bölgedeki kıllar da ortadan kalkabilir ve bu de istenmeyen bir durumdur.