Dermapen ile Cilt Gençleştirme nedir?

Dermapen ile Cilt Gençleştirme, kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarını tetikler. Bu sayede cildin genel olarak yeniden yapılandırılmasını sağlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Uygulaması, cilt dokusunun ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin genç, dinç, parlak ve gergin bir görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır. İşlem FDA onaylı ve ödüllü Dermapen cihazının sağladığı teknolojiden faydalanılarak gerçekleştirilmektedir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme teknolojisi nasıl çalışır?

Dermapen ile Cilt Gençleştirme teknolojisinin temel çalışma mantığı, cilt üzerinde mikro düzeyde, gözle görülmeyen binlerce ufak berelenmeler oluşturmaktır. Kasıtlı berelenmeler(mikrokanallar)yoluyla vücudun onarıcı mekanizmalarının devreye girmesi tetiklenmekte,deri tarafından yara varmış gibi algı yaratarak, problemli cilt alanlarının yeniden yapılanması sağlanmaktadır. Yöntem vücudun iyileştirici hücrelerini belirli bölgelere fazlasıyla çekmektedir. Uygulama cilt yenileme ve gençleştirme amacıyla tek başına gerçekleştirilebilmekle beraber, hyalüronik asit,vitamin ve PRP uygulamaları ile birlikte gerçekleştirildiğinde istenilen etki kuvvetlenir.

Beraber uygulamanın amacı Dermapen cihazının binlerce gözle görülmeyen berelenme oluşturduğu alanlara medikal içeriklerin destek iyileştirici olarak eklenmesidir.Bu ufak berelerle yani mikrokanallarla verilen medikal içeriklerin emilimi hızlı ve çok olur. Uygulamanın bir arada kullanımında, su tutma kabiliyetine sahip ve insan vücudunda da var olan bir polisakarit olan hyalüronik asitin ,cilt için gerekli olan vitamin ve antioksidanların ve PRP olarak adlandırılan ve kişinin kendi hücrelerinden elde edilen platelet yönünden zengin hücrelerin aktarımı yapılabilir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması nasıl yapılır?

Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanır. Uygulama alanının niteliklerine uygun şekilde cihazda kullanılacak olan ve derinliği 0.5 – 2.5 mm arasında değişen mikroiğnelerin ölçüsü işlem smacına uygun olarak hekim tarafından belirlenir. İyileştirme istenen problemli alanlara yönelik oluşturulan tedavi planına paralel şekilde, sorunlu alanlara deri üzerinden Dermapen cihazı ile farklı yönlerden geçiş sağlanmaktadır.

İşlem sonrasında şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması veya rahatlatıcı serum yapılmaktadır. 45 dakika – 1 saat içerisinde tamamlanan işlem sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar ve şişlikler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri uzman doktor tarafından hastaya tarif edilmektedir. Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 2 – 3 hafta arayla ortalama 4 – 6 seans uygulama yapılması önerilir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Hücrelerde sağlanan yeniden yapılanma etkisi Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması sona erdiği andan itibaren hemen başlar. İlerleyen süreçte hücrelerin aktivitesi ile kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen ve fark edilen yenilenme giderek belirgin hale gelir.Yaklaşık 6 hafta süren ilk etkilerin ardından üçüncü aya doğru etkilerde en yüksek düzeye artış olur. Altıncı ay sonrası uygulamanın ciltte yarattığı yeniden yapılanma etkileri azalmaya başlar. Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi amacıyla uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir. Uygulamayı tekrar etmek için ideal zaman, altıncı ay sonrasıdır.